You are currently viewing Wynajem kampera – z czym to się je? [11 rad dla kamperowiczów]

Wynajem kampera – z czym to się je? [11 rad dla kamperowiczów]

Wynajem kampera

jest wyjątkowym i ekscytującym doświadczeniem. Podróże kamperem łączą wygodę i emocje, jak żaden inny rodzaj podróży. Aby twój wyjazd był udany, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć i przemyśleć z wyprzedzeniem. Rzeczy takie jak typ kampera do wynajęcia, jak znaleźć kemping oraz jakie akcesoria będą przydatne to rzeczy które trzeba wziąć pod uwagę. Oto 18 naszych najlepszych wskazówek, które pomogą Ci przygotować się na najwyższą jakość wynajmu kamperów.

Wynajem kampera zacznij od zarezerwowania go z wyprzedzeniem!

Nic nie pogorszy twoich planów wakacyjnych szybciej niż stwierdzenie, że nie ma kamperów do wynajęcia w zamierzonym okresie. Jeśli chodzi o wynajem samochodów kempingowych, popyt jest większy niż podaż. Być może będziesz musiał zarezerwować miesiące, a nawet rok z wyprzedzeniem. Pamiętaj o tym, zwłaszcza jeśli planujesz wyjazd w okresie letnim, wakacyjnym lub zimowym. Usprawnione systemy przesyłania wiadomości i płatności RVshare sprawiają, że rezerwacja wynajmu samochodu kempingowego jest łatwa i szybka. Zarezerwuj jak najszybciej, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kampera, który chcesz, kiedy chcesz.

Uważaj na oszustów!

Złożenie dużej zalczki bądź kaucji (która standardowo wynosi 4000 PLN brutto) u przez telefon lub pocztę może być stresujące i słusznie. Słyszymy historie o oszustach, wyłudzeniach polegających na prośbie o przesłanie pieniędzy pocztą lub podanie informacji o karcie kredytowej przez telefon. Upewnienie się, że Twoja płatność jest bezpieczna, powinno być najwyższym priorytetem.

Porównaj ceny

Dobrym pomysłem jest zapytanie o co najmniej pięć wypożyczalni, które Cię interesują, aby jak najlepiej porównać ceny. Ceny wynajmu kamperów będą się różnić w zależności od wielkości i rodzaju kampera, lokalizacji, czasu trwania i odległości podróży oraz pory roku. Im więcej wypożyczalni zapytasz o wynajem kampera, tym więcej opcji cenowych będziesz miał do dyspozycji.

wynajem kamperów poznań

Wynajmij kampera!

 

Typy kamperów

Alkowa

Kampery alkowa mają charakterystyczną nadbudowę nad „szoferką”. W owej nadbudowie znajduje się miejsce na łóżko. Kamper w ten sposób oszczędza przestrzeń, ponieważ nie ma konieczności rozkładania łóżka co każdą noc.

wynajem kampera poznań

Półintegra

Półintegra jest łącznikiem między alkową a pełną integrą. w półintegrach zwykle łóżko zsuwane jest specjalnym elektrycznym podnośnikiem w salonie, druga opcja to rozkładane kanapy (camperpoznan.pl oferuje półintegry z zsuwanym elektrycznie łóżkiem).

 

Wypożyczalnia kamperów Poznań

 

Integra

Integra to w pełni zintegrowana przestrzeń mieszkalna z zabudową kampera. Samochód w ten sposób tworzy jednolita bryłę co pozytywnie wpływa na aerodynamikę. W kamperach tych możemy liczyć na o wiele lepiej wykorzystaną przestrzeń pojazdu, gdyż wszystko zaprojektowane jest od podstaw, bez integracji samochodu dostawczego z zabudową.

wynajem kampera poznan

Campervan

Jest to specjalny rodzaj kampera który przerabiany jest z samochodu dostawczego. Idea wzięła się od kultowego Volkswagena T1, inaczej zwanego „ogórka”. Na początku były one tworzone przez pasjonatów, którzy adaptowali swoje samochody dostawcze wzorując się na prawdziwych kamperach. Dzisiaj największe firmy mają je standardowo w swoich broszurach.

Jeśli przekreślasz wynajem kampera przez strach jego prowadzenia, zastanów się jeszcze raz!

Wielu kierowców kamperów którzy prowadzą kampera po raz pierwszy jest zaskoczonych tym, jak łatwo jest go prowadzić. Oto kilka wskazówek, dzięki którym jazda kamperem będzie jeszcze łatwiejsza:

 • Trening czyni mistrza: Kampery są dłuższe i szersze niż przeciętny pojazd. Zrób kilka próbnych pętli wokół pustego parkingu, aby zapoznać się z rozmiarem kampera.
 • Skręcanie: Wykonuj szersze skręty. Wjedź na skrzyżowanie, zanim skręcisz i użyj lusterek, aby obserwować boki i tył. Kopia zapasowa: Dla większości nowych kierowców kamperów jest to najtrudniejsza część. Zawsze, zawsze używaj spottera podczas cofania, nawet jeśli twój kamper ma kamerę cofania.
 • Hamowanie: Zachowaj bezpieczną odległość między Tobą a pojazdem przed Tobą. Kampery są ciężkie i potrzebują dodatkowego czasu, aby się zatrzymać. Pierwsza zasada kamperowiczów: nigdzie się nie śpieszymy! Jesteśmy w końcu na wakacjach i mamy cały czas na świecie 🙂 . Większość wypadków kamperów spowodowanych jest nadmierną prędkością.

Zaplanuj swoją podróż

Po znalezieniu idealnego kampera do wynajęcia nadszedł czas, aby zaplanować podróż. Może masz na myśli konkretny cel podróży, a może ogólną trasę, na której chcesz zrobić kilka przystanków po drodze. W obu przypadkach posiadanie przynajmniej jakiegoś planu sprawi, że podróż będzie mniej stresująca!

Zabezpiecz przedmioty wewnątrz kampera

Kiedy kamper toczy się po drodze, przedmioty w środku mają tendencję do przesuwania się i od czasu do czasu podskakiwania. Zapobiegaj wypadkom i potencjalnym pęknięciom, mocując wszystko na swoim miejscu. Oczyść blaty i stoły, szafki zatrzaskowe i upewnij się, że wszelkie luźne przedmioty (buty, książki, miska na wodę dla psa) są bezpiecznie schowane.

wynajem kampera poznań

Wynajmij kampera!

Yin Yang : Prąd oraz woda

Kampery zasilane są na dwa sposoby. Albo przez podłączenie do źródła zasilania albo przez panele fotowoltaiczne. Gdy kamper nie jest podłączony, domyślnie pobiera energię z akumulatora. Moc, która w końcu będzie musiała zostać uzupełniona. Tutaj do gry wkraczają panele fotowoltaiczne albo generator. Niektóre wypożyczone kampery mają generator, a inne nie (Wypożyczalnia camperpoznan.pl oferuje panele fotowoltaiczne). Zapytaj z wyprzedzeniem, czy wynajmowany kamper zawiera generator bądź panele. Jeśli tak, poznaj podstawy, w tym lokalizację, sposób uruchomienia i rodzaj używanego paliwa.

Nie zapomnij spakować niezbędnych rzeczy

Dodatkowe przedmioty, takie jak pościel, przybory kuchenne, ręczniki i grill na świeżym powietrzu mogą, ale nie muszą być wliczone w cenę wynajmu kampera. Zawsze pamiętaj, aby z wyprzedzeniem zapytać, co dokładnie obejmuje i co musisz zabrać ze sobą.

Pakowanie na wycieczkę kamperem nie musi być skomplikowane. Po ustaleniu, co zawiera kamper (np. artykuły kuchenne, pościel itp.), sporządź sobie listę i trzymaj się jej. Oto podstawowa lista na początek.

 • Pościel i poduszki
 • Ręczniki
 • Przybory toaletowe
 • Środki czystości: gąbki, ścierki do naczyń, worki na śmieci itp.
 • Papier toaletowy i ręczniki papierowe
 • Miotła i szufelka
 • Odzież na różną pogodę
 • Dodatkowe skarpetki i bielizna
 • Kosz na pranie
 • Podstawowa apteczka
 • Papierowe talerze, miski i kubki (przydatne, nawet jeśli kamper jest wyposażony w naczynia)
 • Otwieracz do puszek
 • Przybory kuchenne
 • Sztućce
 • Folia plastikowa, folia aluminiowa i torby z zamkiem błyskawicznym
 • Składane krzesła
 • Przenośny grill
 • Rowery lub inny sprzęt do rekreacji na świeżym powietrzu
 • Latarnia i latarka
 • Ochrona przeciwsłoneczna i środek odstraszający owady
 • Karty i gry planszowe w rozmiarze podróżnym
 • Aparat i ładowarka baterii

Dowiedz się, jak i gdzie wyrzucać nieczystości

Zadanie opróżniania zbiorników na odpady może być onieśmielające. Nie musi tak być. Oto kilka prostych kroków do naśladowania.

 • Zajedź do stacji zrzutowej z zaworem zrzutowym jak najbliżej odpływu.
 • Załóż lateksowe rękawiczki i wyjmij wąż kanalizacyjny.
 • Bezpiecznie przymocuj wąż do wylotu spustowego zbiornika i włóż drugi koniec do otworu stacji zrzutowej.
 • Gdy masz pewność, że wszystko jest zabezpieczone, najpierw otwórz czarny zbiornik na wodę. Usłyszysz początkowy pęd przez wąż, a następnie zwolni do strumyka.
 • Zamknij zawór.
 • Otwórz szary zawór zbiornika i pozwól mu spłynąć. Zamknij zawór. Dokładnie sprawdź, czy oba zawory są zamknięte przed odłączeniem węża od zaworu zrzutowego RV.
 • Trzymaj wąż nad otworem stacji zrzutu i pozwól mu spłynąć. Jeśli dostępny jest wąż do wody niezdatnej do picia, przepuść wodę przez wąż, aby go wypłukać.
 • Wyjmij wąż kanalizacyjny z otworu i wypłucz zewnętrzną część i obszar wokół otworu.

Nie zapomnij założyć korka na odpływie zbiornika.

Znalezienie miejsca do wyrzucenia nieczystości jest proste. Większość kempingów ma na miejscu stację zrzutu.

Znajdź idealny kemping

Masz wypożyczony kamper, zaplanowałeś trasę i sporządziłeś listę rzeczy do spakowania. Pozostało już tylko znaleźć pole namiotowe. Na szczęście Internet jest pełen pomocnych stron internetowych, które pomogą Ci w tym zadaniu. Zanim zaczniesz szukać i przytłoczą Cię wszystkie opcje, zdecyduj, jaki rodzaj kempingu wolisz. Cenisz sobie udogodnienia, takie jak pełne przyłącza (prąd/kanalizacja/woda/kabel) i podgrzewany basen? A może pragniesz wspaniałego widoku, odrobiny prywatności i dostępu do szlaków turystycznych? W takim razie publiczne kempingi są bardziej w twoim stylu.

Nasz facebook!

Wynajmij kampera!

Dodaj komentarz