You are currently viewing Kamper kupno czy wynajem? Odpowiadamy!

Kamper kupno czy wynajem? Odpowiadamy!

Kupno kampera!

Posiadanie kampera otwiera nowy świat możliwości. Nagle wakacje to nie tylko miejsce, w którym należy być, ale podróż do odbycia. Jeśli nie posiadasz samochodu kempingowego, możesz się zastanawiać, co jest rozsądniejsze. Rozważenie wynajmu lub zakupu kampera może być przytłaczającym doświadczeniem, ale mamy nadzieje że nasz artykuł pomoże tobie dokonać dobrego wyboru! Oto nasza lista zalet i wad wynajmu a kupna, która pomoże Ci zdecydować, który z wariant jest dla Ciebie odpowiedni.

Zalety wynajmu

Jeśli interesuje Cię styl życia kamperów, wynajem pozwala poczuć życie w drodze bez konieczności wydawania dziesiątek a nawet setek tysięcy złotych. W rzeczywistości, jeśli jeździsz na wakacje dość rzadko, wynajęcie może okazać się bardziej opłacalne bez skomplikowanych za i przeciw.

Wynajem pozwala sprawdzić, czy styl życia kampera jest dla Ciebie. Wyobraź sobie, że wydajesz ponad dwieście tysięcy złotych na zupełnie nowego kampera tylko po to, by odkryć, że nie znosisz prowadzić pojazdu tej wielkości lub uważasz, że zarządzanie wodą i elektrycznością jest męczące. Wypożyczenie kampera to prosty sposób na poznanie stylu życia karawaningowego i zapoznanie się z różnymi aspektami, takimi jak prowadzenie i rozstawianie kampera oraz ogólne w nim życie.

 

Oszczędność pieniędzy:

Jeśli planujesz używać kampera tylko raz lub dwa razy w roku, wynajęcie kampera ma większy sens finansowy w porównaniu z zakupem. W naszej wypożyczalni w sezonie wysokim jest to koszt zaledwie 599zł za dobę w sezonie wysokim! Możesz wynająć kampera rocznie na 50 lat za mniej niż koszt zakupu własnego.

Przetestuj różne modele:

między przyczepami kempingowymi, którymi jeździsz samodzielnie, alkowami, pół-intergrami, pełnymi integrami oraz campervanami warto przetestować kilka różnych modeli, aby poznać, co jest odpowiedni dla Twoich potrzeb. Niektóre kwestie do rozważenia mogą obejmować najważniejsze dla Ciebie cechy, rodzaj kempingu, który będziesz robić i ile potrzebujesz miejsca.

Brak wymaganej konserwacji:

Wypożyczalnie utrzymują wynajem na bardzo wysokim poziomie i jest mało prawdopodobne, aby się zepsuł, gdy jesteś w drodze. Ale jeśli zdarzy się awaria mechaniczna, wypożyczalnia zorganizuje naprawę oraz assistance. W większości przypadków pokryją również koszty naprawy.

Nie musisz przygotowywać kampera do przechowywania:

Dla większości zmieniający się sezon oznacza długi proces przygotowawczy, aby przygotować kamper do zimowego przechowywania. Może to obejmować dokładne czyszczenie, opróżnianie zbiorników na wodę, mycie zewnętrznej części, zakrywanie otworów wentylacyjnych i podejmowanie działań w celu zabezpieczenia pojazdu przed owadami. Wypożyczenie kampera oznacza, że nic z tego nie jest dla Ciebie problemem. Będziesz mógł cieszyć się wakacjami bez późniejszego sprzątania.

Wady wynajmu

Oczywiście wypożyczenie kampera może nie być idealne dla wszystkich. Tak więc, zanim wynajmiesz swój pierwszy kamper, oto kilka wad wynajmu, które warto wziąć pod uwagę:

Zorganizowanie nowego wynajmu samochodu kempingowego na każde wakacje:

Konieczność zorganizowania nowego wynajmu i prawdopodobnie kontaktowanie się z inną firmą, gdy chcesz wyjechać na wakacje, to ból głowy, którego niektórzy woleliby uniknąć. Musisz również upewnić się, że jesteś na bieżąco z zasadami i procedurami wypożyczalni oraz przeczytać drobny druk na długiej umowie. Kiedy posiadasz swój kamper, nie masz przed kim odpowiadać.

Wspólne miejsca do spania i łazienka:

dla większości ludzi nie stanowi to problemu. Ale biorąc pod uwagę obecną pandemię COVID-19, korzystanie z łazienki i spanie w łóżku, z którego wielu korzystało wcześniej, może być raczej niepokojące. Jeśli lubisz mieć własną przestrzeń i być odpowiedzialnym za jej sprzątanie, kupno jest lepszą opcją.

Zasady i przepisy dotyczące wynajmu:

Wynajmując samochód kempingowy, będziesz musiał podpisać (być może) wiele umów, które są napisane prawniczym żargonem i czcionką o rozmiarze ledwo widocznym. Mają one na celu ochronę wypożyczalni przed poważnymi stratami finansowymi w razie wypadku lub nieodpowiedzialnego użytkowania. Jeśli naruszysz te zasady, możesz ponieść niezły cios finansowy, nawet jeśli nie jesteś winny. Oczywiście, jeśli posiadasz własny samochód kempingowy, ponosisz wyłączną odpowiedzialność za naprawy. Ale jeśli nie masz nic przeciwko samodzielnemu wykonywaniu drobnych napraw i prac konserwacyjnych, zakup może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Zalety kupna

Kupno kampera może być wyzwalającym doświadczeniem, podobnym do tego, kiedy kupujesz swój pierwszy samochód. Nagle nie ograniczasz się do mieszkania tam, gdzie jest twój dom, a cały kraj otwiera się przed tobą. Kupno kampera nie jest małym zobowiązaniem, ale oto powody, dla których zakup kampera może być lepszą opcją niż wynajem:

Możesz go modyfikować, jak tylko chcesz:

Ponieważ na rynku pojawia się nowa technologia kempingowa, nierzadko zdarza się, że właściciele kamperów modernizują lub modyfikują swoje przyczepy kempingowe, aby zapewnić bardziej inteligentne i luksusowe wrażenia z biwakowania. Niektórzy producenci kamperów zaczynają stosować rozpoznawanie głosu i technologię ekranu dotykowego. Jeśli jesteś zainteresowany zainstalowaniem wygodniejszego materaca lub ulepszeniem połączenia Wi-Fi z Internetem, posiadanie kampera pozwoli Ci go dowolnie modyfikować.

Jest tam, kiedy chcesz ruszyć w drogę:

posiadanie kampera oznacza, że ​​jest gotowy, gdy chcesz go użyć. Nie musisz dzwonić do wypożyczalni na kilka miesięcy wcześniej, wybierać kampera, który chcesz, upewniać się, że jest dostępny w żądanych terminach, ani zajmować się odbiorem i dostarczeniem go w określonych terminach i godzinach.

Dla osób regularnie podróżujących kupowanie ma sens finansowy:

omówiliśmy już, w jaki sposób wynajęcie kampera może być tańsze niż jego zakup. Jednak zakup kampera jest inwestycją, a kiedy go sprzedasz, powinieneś być w stanie odzyskać co najmniej połowę jego wartości. Jeśli masz ograniczony budżet, ale jesteś zainteresowany kupnem kampera, opcją może być używany kamper. Możesz zaoszczędzić dziesiątki tysięcy złotych, kupując wynajęty samochód kempingowy, który został odnowiony.

Wady kupowania

Zanim wyjmiesz książeczkę czekową lub kartę kredytową, należy rozważyć kilka kwestii:

To duża inwestycja:

zupełnie nowe kampery nie są tanie,  możesz spodziewać się wydania od 150 000 do 300 000 złotych, a to zanim dodasz ubezpieczenie i koszt sprzętu kempingowego.

Jesteś odpowiedzialny za konserwację:

w przypadku kamperów wiele może się nie udać, ale nawet w idealnym świecie właściciel kamperów będzie musiał co roku wydawać kilkaset dolarów na konserwację. Twój samochód kempingowy będzie miał własne systemy elektryczne, hydrauliczne, grzewcze i chłodzące, które prędzej czy później będą wymagały naprawy.

Przechowywanie kampera, gdy nie jest używany:

Nawet kompaktowe kampery nie są tak małe, więc musisz zastanowić się, gdzie zamierzasz przechowywać kamper, gdy nie jest używany. Najlepiej byłoby przechowywać swój kamper w bezpiecznym miejscu. Powinieneś również zainwestować w oddychającą osłonę, aby chronić zewnętrzną część i zniechęcić zwierzęta do biwakowania w nim na twoim miejscu.

Dodaj komentarz